Hasznos információk

Hasznos információk

Mi az a TDK? Miért érdemes részt venni benne?

A Tudományos Diákköri Mozgalom 70 éves múlttal rendelkezik és meghatározó eleme a felsőoktatásnak, valamint a tudományos tehetséggondozásnak. A tudományos diákköri munka keretében a hallgatók a kutatási folyamat minden szakaszával megismerkednek a tervezéstől az eredmények bemutatásáig, mely folyamatban témavezetőik és az intézményi TDK-műhelyek is támogatást nyújtanak számukra.

Az egyébként is kihívást jelentő egyetemi feladatok mellett mi szól amellett, hogy valaki diákköri kutatómunkába is belevágjon? Egyfelől a felsőoktatásban több külső ösztönző is kapcsolható a TDK-hoz, ösztöndíjak és utazási pályázatok értékelésénél, mesterszakos és doktori jelentkezésnél is nagy súllyal veszik figyelembe a TDK és OTDK eredményeket. Azok a mesterszakos hallgatók, akik diákköri munkába kezdenek, gyakran csak egyet sajnálnak: hogy nem vettek részt ebben már alapképzésük idején. Az alapszakos OTDK-zó hallgatók pedig rácsodálkoznak, hogy akár már középiskolásként is részt vehettek volna. A diákköri munka összehozza hasonlóan gondolkodó, tudományos munka és kutatás iránt lelkesedő tehetséges hallgatókat szerte az országból és még a határon túlról is. Felbecsülhetetlen értéket jelent a későbbi karrier szempontjából az a kapcsolati háló és közös élmény, amit az OTDK jelent. Tény, az OTDK nem csupán egy konferencia, egyben verseny is, de önmagában a részvétel és az országos fordulóra való eljutás is kiváló teljesítmény, amihez intézetünk biztosítja a szükséges hátteret, támogatást.

Ne hagyjátok ki ezt a lehetőséget!


Intézményi TDK konferenciák

Az Országos Tudományos Diákköri Konferenciára nevezni az intézményi Tudományos Diákköri Konferencián (TDK helyi fordulón) bemutatott dolgozattal lehet. Az intézményi konferencián a hallgatók diákköri kutatásaik elméleti hátterét, célját, módszereit és eredményeit egy 10 perces prezentációban mutatják be a Neveléstudományi Intézet oktatóiból álló szakmai zsűri előtt. A zsűri a visszajelzések és javaslatok megfogalmazása mellett arról is dönt, hogy a hallgató bemutathatja-e dolgozatát az OTDK-n.

A következő intézményi TDK konferenciák időpontjai:

  • 2024. április 9. 9.00 (Kazy 217-es terem) (végzős hallgatóinkak)
  • 2024. december 3. 9.00 (Kazy 217-es terem)

Az áprilisi intézményi TDK-konferenciára történő jelentkezéseket Dr. Rausch Attila (rausch.attila@ppk.elte.hu) intézményi TDK-felelősnek kell jelezni e-mailen keresztül.

A levélben kérjük szerepeljenek az alábbiaka :

  • TDK-dolgozat címe
  • a hallgató(k) neve és szakja
  • a témavezető(k) neve és titulusa

Az április 9-ei TDK-konferenciára március 18-án 12.00-ig, a december 3-ai TDK-konferenciára november 11-én 12.00-ig várjuk a jelentkezéseket.


Nevtud kutatások, projektek

A Neveléstudományi Intézetben folyó kutatásokról, projektekről az Intézeti kutatások, projektek menüpontban található részletes leírás.