Program

 Minden érdeklődőt szeretettel várunk konferenciánkra. Az angol nyelvű előadásoknál szinkrontolmácsolást biztosítunk.
A konferencia ideje alatt a WIFI:
SSID: Tehetseg
jelszó: tekre2019

 

május 10. péntek

üdvözlő ital

   

10.00-12.30

Köszöntő - Dr. Felvinczi Katalin, nemzetközi és pályázati dékánhelyettes, ELTE PPK

 
 

Plenáris előadások

Aula

levezető elnök: Fehérvári Anikó

 

Sally M. Reis, University of Connecticut, US

Elvett tehetség - elveszett tehetség. A tehetséges lányokat és nőket érintő kihívások és kényszerű kompromisszumok

 

Joseph S. Renzulli, University of Connecticut, US

Intelligenciák a normális eloszláson túl. A tehetséggondozás szerepe és felelőssége a a társadalmi tőke és a fiatalok ko-kognitív képességeinek fejlesztésében

 

Győri János, ELTE PPK

Tudásterület, szakmai terület, a tehetség területe - A tehetségről tehetségterületi szempontokból

ebédszünet, Kazy földszint 4.

13.30-15.00

Szekcióbeszélgetések

1. szekció, Aula

Kreativitást mindenkinek -

szekcióvezető: Lénárd Sándor, ELTE PPK

Bemutatkozik az Igazgyöngy Alapítvány, Toldi Tanoda, Lencse Máté, L. Ritók Nóra, DemoLab, Lencse-Csík Orsolya, Liget Műhely Alapítvány, Horgas Judit

2. szekció, Kazy 311.

Arany János Programok - szekcióvezető: Fehérvári Anikó, ELTE PPK

Bemutatkozik a Kiskunfélegyházai Arany János Szakközépiskolai Kollégiumi Program, a Hódmezővásárhelyi Arany János Kollégiumi Program, Arany János Tehetséggondozó Program
Intézményeinek Egyesülete, Babus Jolán Középiskolai Kollégium, Vásárosnamény

3. szekció, Kazy 314.

Egyterületi és többterületi tehetségek - Két külön pedagógia? szekcióvezető: Győri János, ELTE PPK

Bemutatkozik a Balassi Bálint Gimnázium, az ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, a Budapest XXI. kerületi Széchenyi István Általános és Kéttannyelvű Iskola

4. szekció, Kazy 215.

A tehetséggondozás lehetőségei a közoktatás különböző színterein - szekcióvezető: Zsolnai Anikó, ELTE PPK

Bemutatkozik a Budapest Főváros XIII. Kerületi Önkormányzat Egyesített Óvoda
Csupa-Csoda Tagóvoda, a Százhalombattai 1. Számú Általános Iskola, az Andor Ilona Ének-Zenei Általános és Alapfokú Művészeti Baptista Iskola, a Piarista Szakközépiskola, Szakgimnázium és Kollégium, a Baranya Megyei Pedagógiai Szakszolgálat
Pécsi Tagintézménye

15.00- 15.30 kávészünet, Kazy földszint 4.

15.30-17.00

Szekcióbeszélgetések

5. szekció, Aula

Intelligencia, tehetség és kreativitás. Hogyan mérjük? - szekcióvezető: Kovács Kristóf, ELTE PPK

6. szekció, Kazy 215.

Élet a ppt-én túl. A kreativitás fejlesztési lehetőségei digitális eszközökkel támogatott környezetben - szekcióvezető: Bereczki Enikő Orsolya, ELTE PPK

7. szekció, Kazy 311.

Kreatív partnerség - szekcióvezető: Németh Szilvia, T-Tudok

8. szekció, Kazy 314.

A kreatív szabad játék hatalma - szekcióvezető: Suhajda Virág, Rogers Személyközpontú Oktatásért Alapítvány

május 11. szombat

üdvözlő ital

   
9.30-9.40 Köszöntő - Jávor Balázs tehetségfejlesztési igazgató, Új Nemzedék Központ  

9.40-11.00

plenáris előadások, Aula

levezető elnök: Sinka Edit

Daniel Patrick Balestrini (Universität Regensburg)

A német CyberMentor program eredményei és hatása

Fodor Szilvia (Debreceni Egyetem, Pszichológiai Intézet, Új Nemzedék Központ)

TehetségMozaik - a tehetségazonosítás új online mérőeszköze

11.00-11.30 kávészünet, Kazy földszint 4.

11.30-12.45

Szekcióbeszélgetések

1. szekció, Aula

Digitális pedagógia a tehetséggondozásban.

Vendégek: Krizsán Pál (Tabletek, okostelefonok az órán),

Antaliné Miss Lilla (Módszertani tippek, trükkök, ötletek a digitális generáció tanításához)

szekcióvezető: Fehérvári Anikó ELTE PPK

2. szekció, Kazy 309.

Kiberbiztonság a családban és az oktatásban

Vendégek: Krnács András: Tudatos internethasználatra nevelés, Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar

Poór Csaba: Digitális Immunerősítő Program, Új Nemzedék Központ

Nedeczky Lilla: Internetbiztonságban?
Reményt a Gyermekeknek Közhasznú Egyesület

szekcióvezető: Hunya Márta

3. szekció, Kazy 203.

Tehetségfejlesztés játékos módszerekkel a Minősített Tehetséggondozó Műhelyekben – workshop
Szekcióvezető: Kovács Zsolt, Új Nemzedék Központ

Bemutatkozik a Szandaszőlősi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, a Móri Radnóti Miklós Általános Iskola, a Kaposvári Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, a Kecskeméti Szakképzési Centrum Gáspár András Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

4. szekció, Kazy 311.

Természettudományok és kreativitás a Minősített Tehetséggondozó Műhelyekben – workshop
Szekcióvezető: Sinka Edit, Új Nemzedék Központ

Bemutatkozik a Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium, a Debreceni Egyetem Kossuh Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája
a Győri Műszaki Szakképzési Centrum Hild József Építőipari Szakgimnáziuma, Kossuth Lajos Gimnázium, Cegléd

 

A konferencia ideje alatt a ruhatár a Kazy 308. teremben található.

A konferencia-részvételről az igazolást 2019. május 10-én 16 órától, május 11-én pedig 12 órától lehet átvenni a regisztrációs asztalnál.